Wydobyciem i sprzedażą kruszyw zajmujemy się od 1993 roku. Początkowo pod nazwą ZEK "SZCZYTY" prowadzoną przez ojca Ryszarda Błasiaka, obecnie jako ZPHU "TRANS-KRUSZ" - prowadzoną przez syna Marka Błasiaka.

Na początku prowadziliśmy sprzedaż kruszyw sortowanych na sucho, jednakże opierając się na wieloletnim doświadczeniu i wychodząc naprzeciw potrzebom rynku wprowadziliśmy do oferty piaski i żwiry płukane. W roku 2008 zbudowaliśmy ciąg technologiczny płucząco-sortujący do przerobu i uszlachetnienia kruszywa. Wyniki badań potwierdzają wysoką jakość a tym samym przydatność naszych kruszyw w budownictwie drogowym, do wyboru prefabrykatów i wyrobów betonowych oraz budownictwie mieszkaniowym. Filozofia biznesowa naszej firmy oparta jest o następujące wartości: profesjonalizm, wysoka jakość, punktualność i bezpieczeństwo. Są one odzwierciedleniem mocnych stron naszej firmy i przejawiają się w sposobie realizacji powierzonych nam zleceń. Wysoka jakość oraz profesjonalizm oznacza dla nas zaangażowanie ponadprzeciętnej ilości wysiłku, czasu i uwagi, aby efekty naszej pracy w najwyższym możliwym stopniu spełniały stawiane przed nami oczekiwania. Dlatego też stale inwestujemy w rozwój kompetencji naszych pracowników oraz w najlepszy sprzęt. Wiedząc jak istotne dla naszych Klientów są punktualność oraz bezpieczeństwo, staramy się jak najdokładniej określić termin dotarcia ich ładunku na miejsce docelowe, biorąc pod uwagę wszystkie możliwe trudności na drodze.

Firma TRANS-KRUSZ świadczy również usługi transportowe i wynajem maszyn. Do Państwa dyspozycji posiadamy ciągniki siodłowe z naczepami typu (wanna) , wywrotki czteroosiowe (8x8) , naczepy niskopodwoziowe (46 i 28t) ,dźwig (30t) ,a także wozidła trzydziestotonowe .